Jak skutecznie i w naturalny sposób dbać o higienę dzieci z objawami skóry suchej i wrażliwej na uczulenia?

pielęgnacja suchej skóryW niemowlęcym stadium rozwoju skóra twojego dziecka stanowi jeden z najważniejszych narządów zmysłu. Delikatna, niedojrzała, łatwo przepuszczalna i dwukrotnie cieńsza od skóry dorosłego człowieka reaguje na ból, dotyk, zmiany temperatury i szkodliwe czynniki środowiska zewnętrznego.

Spełnia ona również czynności ochronne, dzielnie walczy z bakteriami, wirusami, grzybami, wchłania wilgoć, dba o wewnętrzne środowisko organizmu oraz uczestniczy w magazynowaniu i przemianie materii. Dopiero w wieku 2-3 lat zaczyna przypominać swoją budową i funkcją skórę osoby dorosłej. Należy pamiętać, że w każdym stadium rozwoju naszych dzieci, podstawą ich zdrowia jest właściwa higiena.

Czy już znasz prysznic Besty?

Naturalne mikrobąbelki z prysznica Besty w bezpieczny i delikatny sposób pomagają nam zadbać o czystość, prawidłowe nawilżenie i ukrwienie wrażliwej skóry dzieci. Bez stosowania mydeł i płynów kąpielowych zapewniają odpowiednią higienę naszym pociechom zmagającym się z atopowym zapaleniem skóry. Taka kąpiel nadmiernie nie wysusza i nie drażni naskórka dziecka oraz dodatkowo nie osłabia płaszcza lipidowego, pokrywającego skórę.